Obserwatorzy

piątek, 2 listopada 2012

Halloween- czyli dlaczego nie warto brać w tym udziału...

Witajcie Drodzy Czytelnicy!! :)
Wiem , że trochę spóźniam się z ta notką , ale mam nadzieję , że będzie ona przestrogą dla was na przyszłe tego rodzaju "święto".
Dlaczego chciałam dzisiejszą notkę poświęcić na Halloween ? Dlatego , że przedwczoraj może obchodziliście je , braliście w nim udział , a wczoraj szliście modlić się za swoim Zmarłych. Tak nie może być.
Jestem osobą wierzącą , może dla was ta notka nie będzie dobra , bo niektórzy stawiają Boga na drugim miejscu , albo w ogóle o nim nie mówią , ale chcę o tym napisać.
Poszukałam informacji w internecie , żeby dzisiaj wam udowodnić dlaczego Halloween nie jest tylko niewinną zabawą , jest czymś gorszym.
Na początku powiedzmy sobie co mówi np. Wikipedia na temat Halloween :
"Halloween, Hallowe’en – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej."
 źródło: Wikipedia.

Podejrzewam , że wiele osób w to uwierzy lecz prawda może okazać się zupełnie inna.
Sprawdźmy więc druga teorię:
"Nazwa Halloween ma swoje źródło w połączeniu dwóch nazw „All Hallow Day” (Dzień Wszystkich Świętych” oraz „All Hallow Evening” (Wieczór Wszystkich Świętych)  i nawiązuje do starego, celtyckiego  święta ku czci boga śmierci - Samheina " 
źródło: http://www.franciszkanie.net/news/305,ofiary_z_ludzi_w_dzisiejszych_czasach_czyli_o_halloween_slow_kilka/

Komu więc wierzyć?  Sprawdźmy więc jeszcze trzecią opcję :
"Obchody Halloween są w naszym pokoleniu zwykłą, chociaż często subtelną, promocją pogaństwa, ze wszystkim, co niesie ze sobą tzw. kultura śmierci – powiedział. – Sięgają bowiem pogańskiego kultu celtyckiego boga śmierci. Jest to także cicha ale realna promocja satanizmu. (...)"
źródło:http://www.fakt.pl/Halloween-grzech-czy-zabawa-,artykuly,184396,1.html 

 Jak sami widzicie dwie teorie potwierdzają iż nie powinniśmy obchodzić tego święta jeżeli jesteśmy katolikami.

A co wiemy o naszej słynnej dyni ??

 "Przed domami wystawia się pustą w środku, uśmiechniętą, podświetloną dynię. Nic w tym złego można powiedzieć, ale... Po pierwsze: wydrążona i podświetlona dynia to nie tylko znak dobrej zabawy w nocy z 31 października na 01 listopada. Taka dynia to znak dusz potępionych. W starożytności był to symbol kultu szatana. Ci, którzy go czcili, wystawiali taką dynię na dachu i niejako mówili przechodzącym: „tu mieszkają czciciele złego ducha, diabła” . Po drugie: Halloween jest DZIŚ świętem satanistów. Przejęli oni tę uroczystość od Celtów. Połączyli noc Halloween z wieczorem tzw. czarnych mszy i orgii seksualnych . Sataniści wierzą, że tej nocy diabeł ma szczególną moc. W czasie nocnych obrzędów składają ofiary ze zwierząt, a także z ludzi, niemowląt. Potwierdzają to zeznania byłych satanistów. Jeden z byłych wyznawców szatana - Glenn Hobbs - potwierdził to. Również badania amerykańskiej policji wykazują, że pod koniec października wzrasta liczba zaginionych zwierząt i ludzi... Dzieje się to wszystko w naszych czasach ..."
źródło:  http://www.franciszkanie.net/news/305,ofiary_z_ludzi_w_dzisiejszych_czasach_czyli_o_halloween_slow_kilka/

Nie chcę wam pisać i wmawiać jak powinniście postępować , bo jest to sprawa każdego z nas , ale chciałabym , żebyście chociaż poczytali o tym "święcie" , zanim weźmiecie w nim udział.

Wahasz się? Jeżeli wierzysz w Boga to odpowiedź jest prosta- Halloween mówię NIE !!

Osobiście nie biorę w tym udziało i nie ciepię jak przychodzą te wymalowane dzieci do mojego domu i proszą o cukierki. Nawet nie otwieram im drzwi.
Mam nadzieję , że to "święto" nigdy nie zostanie zaakceptowane przez POLAKÓW jako kolejne święto które należy obchodzić regularnie !!

Zastanówcie się nad tym dobrze :):)
Zapraszam do poczytania linków podanych powyżej jako źródła. :):)

Buźka !! :)4 komentarze:

 1. hmmm... i co teraz niby wierzę ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie o to chodzi ;) Ja tylko mówię , aby każdy się zastanowił nad tym czy aby na pewno dobrze robi obchodząc to "święto" :):) Jeżeli ktoś chce to przestanie , bo np. nie wiedział o pochodzeniu Halloween ,a Ci którym to się podoba będą brać w tym udział dalej :):) Ja nikogo nie nyguje za to :):)

   Usuń
 2. Widzę, że stawiasz wszystkich na równi ze sobą. To, że jestem Polką i mieszkam w Polsce nie znaczy, że nie mogę obchodzić Halloween, nie znaczy to również, że jako Polka ślepo naśladuję tradycje amerykańskie.
  Polak niekoniecznie równa się katolik. Sądząc po tym, co napisałaś, można uznać, że żyjesz w przeświadczeniu, że każdy Polak obowiązkowo musi ganiać po kościołach a wspomnienie o Halloween to grzech śmiertelny. Więc poczułaś obowiązek zganienia nas wszystkich, którzy tak niepoważnie do tego podchodzimy, a potem mamy czelność zjawić się na cmentarzu.
  Halloween jest rzeczą atrakcyjną, jest czymś stosunkowo nowym i nie dziwne jest to, że tak na nas działa. Myślę, że osoba wierząca wie, 'co się za tym kryje' i będzie tego unikać. Czy widzisz osoby dorosłe ganiające z cukierkami? Bynajmniej. A dzieci? Dzieci zawsze będą naśladować to, co im się podoba. Nie wiń dzieci za to, że ich wiara nie jest jeszcze na tyle 'głęboka', że nie są w stanie oprzeć się przebierankom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie stawiam wszystkich Polaków na równi , nie chodziło mi o to. Po prostu chciałam pokazać to z innej strony niż tylko zabawa i nie chciałam nikogo urazić :) Na końcu napisałam : "Nie chcę wam pisać i wmawiać jak powinniście postępować , bo jest to sprawa każdego z nas , ale chciałabym , żebyście chociaż poczytali o tym "święcie" , zanim weźmiecie w nim udział." , więc nikomu nie narzucam swojego zdania :P

   Usuń

Czytam każdy komentarz i za wszystkie bardzo dziękuję! ♥
Ajiano